Ważna rola rodzica w rozwoju piłkarza

Rodzic odgrywa szalenie ważną rolę w rozwoju młodego zawodnika. Trener mentalny Mateusz Brela zakłada, że kluczowe w życiu młodego człowieka jest pierwszych 2000 dni.

W trakcie obozów piłkarskich Polish Soccer Skills przykładamy szczególną uwagę na rozwój mentalny młodych zawodników. Warto jednak podkreślić, że nie tylko od nich wiele zależy. Szczególną rolę w ich życiu odgrywają rodzice.

- Zawsze zaczynam wykład z rodzicami od tego, że oni są pierwszymi psychologami swoich dzieci. Dzieciaczki do czwartego roku życia patrzą na rodziców i biorą od nich wszystko - przyznał Mateusz Brela, który w Polish Soccer Skills jest odpowiedzialny z trening mentalny.

Szkoleniowiec twierdzi, że pierwsze 2000 dni w życiu dziecka jest najważniejsze. - Są  kluczowe pod to jak rodzic przygotowuje swoje dziecko psychicznie. Potem młody zawodnik zaczyna patrzeć na trenera i kolegów. Rola rodzica jest nieopisana, dlatego ja jako trener nie tylko pracuję z piłkarzami, ale też z rodzicami, bo to podstawa - przyznał.

W trakcie obozów Polish Soccer Skills kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój piłkarzy. Oprócz treningu piłkarskiego podczas obozu odbywają się treningi motoryczne, taktyczne, mentalne z psychologami sportu, zajęcia z fizjoterapeutą, nauka hiszpańskiego o profilu piłkarskim oraz gry z zagranicznymi trenerami. Bramkarze mają oddzielnie trening bramkarski. Na obozach uczymy też zawodników postawy sportowej i zasad fair play.

Szczegółówe informacje i zapisy >>