IDEA STYPENDIUM

Powołując Stypendium chcieliśmy dać zawodnikom z Polski i innych krajów, szansę wyjazdu do Hiszpanii i uczestniczenia w szkoleniu jakie otrzymują młodzi Hiszpanie. W ramach tego projektu młodzi zawodnicy żyją i trenują jak ich rówieśnicy: mieszkają u sprawdzonych hiszpańskich rodzin, uczęszczają do szkoły i trenują w klubie piłkarskim dostosowanym do prezentowanego poziomu. Stypendium adresowane jest do zawodników od 12 do 19 roku życia. Stanowi nie tylko szansę rozwoju piłkarskiego ale też nauki języka i kultury Hiszpanii.

 

LOKALIZACJE

Oferujemy dwie możliwości wyjazdu: stypendium całoroczne (dla zawodników  16-19 lat) oraz stypendium miesięczne (dla zawodników 12-19 lat).

STYPENDIUM CAŁOROCZNE

#
Cordoba
#
Grenada
#
Malaga
#
Sewilla

STYPENDIUM MIESIĘCZNE

#
Barcelona
#
Cordoba
#
Grenada
#
Madryt
#
Malaga
#
Sewilla
#
Walencja

Stypendium całoroczne

Chcesz, żeby Twoje dziecko trenowało i grało w piłkę nożną w najbardziej rozwiniętym piłkarsko kraju? Żeby uczyło się w bardzo dobrej, prywatnej szkole, poznawało kulturę i język hiszpański w bezpiecznych i przyjaznych warunkach? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy projekt całorocznego stypendium piłkarskiego w Hiszpanii, którego uczestnicy uzyskują licencję na grę Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej.

DLA KOGO?

Całoroczne Stypendium w Hiszpanii przeznaczone jest dla zawodniczek i zawodników, między 16, a 19 rokiem życia. Uczestnikiem projektu może być każdy spełniający kryterium wiekowe. Relacje wypracowane na przestrzeni lat z hiszpańskimi klubami, pozwalają nam na znalezienie drużyny dostosowanej do wieku biologicznego oraz umiejętności piłkarskich. Zawodników między 12, a 15 rokiem życia, zapraszamy do zapoznania się z zakładką dotycząca miesięcznego stypendium w Hiszpanii.

GDZIE?

Miejsce pobytu możemy dostosować do Państwa oczekiwań. Dzięki długofalowej współpracy z hiszpańskimi klubami, szkołami i rodzinami, jesteśmy w stanie zorganizować pobyt niemal w każdym hiszpańskim mieście. Obecnie nasi stypendyści przebywają w Hiszpanii w takich miastach jak: Cordoba, Grenada, Malaga i Sewilla.

EDUKACJA

Rozwój osobisty oraz językowy jest niezwykle ważną częścią całego projektu. Dlatego też uczestnicy całorocznego Stypendium w Hiszpanii korzystają z hiszpańskiego systemu edukacji. Obowiązkowa edukacja w Hiszpanii obowiązuje do 16 roku życia, nasi Stypendyści uczą się w odpowiedniku naszego liceum, które nosi nazwę Bachillerato. Jest to dwuletnia szkoła, po ukończeniu której przystępuję się do matury. Szkoły do których wysyłamy naszych zawodników to placówki prywatne lub półprywatne, dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować edukację na bardzo wysokim poziomie.

PIŁKA NOŻNA

Piłka nożna to dla większości uczestników najważniejszy powód wyjazdu na całoroczne Stypendium w Hiszpanii. Podejście miejscowych trenerów do piłki nożnej jest wyjątkowe, szczególną uwagę kładą oni na aspekty taktyczne i poprzez ten obszar starają się rozwijać inne umiejętności jak motoryka czy technika. Zawodnicy wyjeżdżający na projekt trafiają do kategorii zwanej Juvenil, która jest przeznaczona dla zawodników od 16 do 19 roku życia. Zawodnicy trafiają do drużyn o poziomie odpowiadającym prezentowanym umiejętnością. Hiszpański system szkolenia piłkarskiego daje jednak szybkie możliwości do awansu nawet wewnątrz klubu.

Każda zawodniczka/zawodnik biorący udział w projekcie całorocznym otrzymuje licencję na grę, wydawaną przez Hiszpański Związek Piłki Nożnej.

Zdjęcie lub film

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Uczestnicy całorocznego Stypendium w Hiszpanii mieszkają u hiszpańskich Host Family. Każda zawodniczka/zawodnik posiada swój własny pokój, a miejscowi „rodzice” dbają z niezwykłą pieczołowitością, aby polskie zawodniczki i zawodnicy czuli się komfortowo, niczym we własnym rodzinnym domu. Rodzice goszczący dbają również o odpowiednie odżywianie. 3 posiłki? Jest to również ciekawa nauka kulturowa, gdyż możemy poznać typową hiszpańską kuchnię, która różni się znacząco od naszej rodzimej.

OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO

Każdy uczestnik całorocznego Stypendium w Hiszpanii objęty jest pakietem ubezpieczeniowym, który daje zabezpieczenie w przypadku choroby lub kontuzji. Nad opieką i bezpieczeństwem naszych stypendystów czuwa przede wszystkim Host Family. Dodatkowo od strony sportowej pieczę nad całym projektem trzyma nasz dyrektor sportowy, pochodzący z Grenady Antonio Barea – analityk Reprezentacji Hiszpanii. Każdy uczestnik projektu może korzystać z pomocy naszych psychologów sportowych. Dzięki takiemu wsparciu zawodnicy mogą rozwijać się w sposób zrównoważony.

CENA PROGRAMU

Cena programu

Stypendium miesięczne

Jeżeli nie jesteś gotowy na wysłanie swojego dziecka na Całoroczne Stypendium w Hiszpanii, przygotowaliśmy dla Ciebie dwutygodniowe, jednomiesięczne oraz dwumiesięczne programy treningowe, które pozwolą Ci pokazać, że Hiszpania jest tym miejscem, gdzie powinno rozwijać się Twoje dziecko.

DLA KOGO?

Programy treningowe w Hiszpanii przeznaczone są dla zawodniczek i zawodników, między 12, a 19 rokiem życia. Uczestnikiem projektu może być każdy spełniający kryterium wiekowe. Możliwość udziału młodszych niż 16 lat zawodników możliwa jest dzięki bardzo dobrej współpracy z hiszpańskimi klubami, które bardzo chętnie chcą dzielić się swoją wizją piłki nożnej. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia się przed całorocznymi pobytami.

GDZIE?

Miejsce pobytu możemy dostosować do Państwa oczekiwań. Dzięki długofalowej współpracy z hiszpańskimi klubami, szkołami i rodzinami, jesteśmy w stanie zorganizować pobyt niemal w każdym hiszpańskim mieście. Obecnie uczestnicy programów treningowych w Hiszpanii przebywają w takich miastach jak: Barcelona, Cordoba, Grenada, Madryt, Malaga, Sewilla czy Walencja.

EDUKACJA

Wyjazd na programy treningowe w Hiszpanii to również doskonała okazja do nauki języka hiszpańskiego. Uczestnicy programu uczęszczają na intensywne kursy językowe oraz mają okazję dołączyć do hiszpańskich uczniów, aby z bliska zobaczyć jak wygląda system hiszpańskiej edukacji. Nauka poza granicami kraju, nawet w tak krótkim okresie, to najszybszy i najlepszy sposób na naukę języka obcego.

PIŁKA NOŻNA

Hiszpania to kraj w którym piłka nożna jest niezwykle popularna. Dlatego też nauka rzemiosła piłkarskiego w tym kraju to z pewnością ogromny przywilej. Podejście miejscowych trenerów do piłki nożnej jest wyjątkowe, szczególną uwagę kładą oni na aspekty taktyczne i poprzez ten obszar starają się rozwijać inne umiejętności jak motoryka czy technika. Zawodnicy biorący udział w projekcie, włączani są do drużyn piłkarskich na swoim poziomie wiekowym. Dzięki temu możemy nie tylko podnieść swoje umiejętności, ale również porównać się z hiszpańskimi rówieśnikami. Każda zawodniczka/zawodnik otrzymuje tzw. rope, a więc komplet sprzętu klubowego.

Uczestnicy projektu nie uzyskują licencji na grę w oficjalnych meczach, trenują jednak i grają w meczach towarzyskich jako członkowie klubu.

Zdjęcie lub film

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Uczestnicy projektu mieszkają u hiszpańskich Host Family. Każda zawodniczka/zawodnik posiada swój własny pokój, a miejscowi „rodzice” dbają z niezwykłą pieczołowitością, aby polskie zawodniczki i zawodnicy czuli się komfortowo, niczym we własnym rodzinnym domu. Rodzice goszczący dbają również o odpowiednie odżywianie. 3 posiłki? Jest to również ciekawa nauka kulturowa, gdyż możemy poznać typową hiszpańską kuchnię, która różni się znacząco od naszej rodzimej.

OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO

Każdy uczestnik projektu objęty jest pakietem ubezpieczeniowym, który daje zabezpieczenie w przypadku choroby lub kontuzji. Nad opieką i bezpieczeństwem naszych stypendystów czuwa przede wszystkim Host Family. Dodatkowo od strony sportowej pieczę nad całym projektem trzyma nasz dyrektor sportowy, pochodzący z Grenady Antonio Barea – analityk Reprezentacji Hiszpanii. Każdy uczestnik projektu może korzystać z pomocy naszych psychologów sportowych. Dzięki takiemu wsparciu zawodnicy mogą rozwijać się w sposób zrównoważony.

Cena programu

KRONIKA STYPENDYSTÓW

Od wakacji 2012 w pilotażowym projekcie Stypendium zagranicznym bierze udział jeden z zawodników Polish Soccer Skills – Mateusz Kunik, rocznik 1996.

 

Pierwszy uczestnik projektu Stypendium w Hiszpanii, po półtora roku pobytu w Barcelonie, został zauważony przez skautów klubu CORDOBA CF (Primera Division) i w lutym 2014 roku stał się zawodnikiem tego klubu.

Koledzy z klubu i trenerzy CE Vila Olimpica o Mateuszu, uczestniku pilotażowego projektu Polish Soccer Skills Stypendium w Barcelonie.

Po półtora roku pobytu w Barcelonie, Mateusz został zauważony przez skautów klubu CORDOBA CF (Secunda Division) i w lutym 2014 roku stał się zawodnikiem tego klubu.

Początkowo Mateusz mieszkał w dzielnicy Sant Andreu w Barcelonie z rodziną katalońską. Przez wakacje Mateusz intensywnie uczył się języka hiszpańskiego w szkole w Barcelonie i miał indywidualne treningi piłkarskie. Od września zaczął chodzić do szkoły – ostatniej, czwartej klasy gimnazjum i trenować w klubie Vila Olimpica, stając się pełnoprawnym piłkarzem Katalońskiego Związku Piłki Nożnej i Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

Po roku pobytu w Hiszpanii Mateusz perfekcyjnie opanował język hiszpańki i dosyć dobrze język kataloński. Po zakończonym sezonie wziął udział w testach w profesjonalnym klubie CE L'Hospitalet (Segunda Division B) i po pozytywnej weryfikacji jego umiejętności, został zawodnikiem tego klubu, przedłużając swój pobyt na kolejny rok. W tym właśnie klubie Mateusz został zauważony przez skautów klubu Cordoba CF. Od lutego 2014 roku Mateusz mieszka w Cordobie u andaluzyjskiej rodziny i uczy się w liceum La Salle, które zajmuje najwyższe miejsce w rankingu andaluzyjskich szkół.

 

STYPENDYŚCI:

#
Mateusz Kunik

'1996Cordoba CF

#
Albert Wywioł

'1996Vila Olimpica

#
Bartek Frąckiewicz

'1997Vila Olimpica

#
Szymon Karwat

'1997Fundacja Marcet

#
Marcin Kloch

'1997
Las Rozas

#
Kuba Sobczak

'1997Fundacja Marcet

#
Bartek Przygocki

'2000Las Rozas

#
Szymon Ogorzelski

'1998Las Rozas

#
Wiktor Schmidt

'1999Las Rozas

#
Piotr Putek

'1999Las Rozas

#
Mateusz Kozłowski

'2002Las Rozas

#
Szymon Tokaj

'1999CD Apollo

#
Jakub Gessner

'2000Figueroa CF

#
Kryspin Rogoż

'2000Figueroa CF

#
Oliwier Stańczuk

'2000Figueroa CF

#
Bruno Worotyński

'2000Figueroa CF

#
Simon Wamser

'2000Sewilla FC

#
Jakub Bartnicki

'2001UD Maracena

AKTUALNOŚCI - STYPENDIUM:

 • Stypendium w Hiszpanii

  Projekt „Stypendium w Hiszpanii” przeznaczony jest dla zawodników między 16 a 18 rokiem życia, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności piłkarskie i językowe w kraju, który słynie ze szkolenia piłkarskiego i wiecznie świecącego słońca!

  czytaj dalej
 • Goniec Bartoszycki: Hiszpańska przygoda

  Mateusz Kozłowski ma dopiero 13 lat, ale już porzucił rodzinne miasto i wyjechał do Hiszpanii. Uczy się tam i trenuje piłkę nożną, z którą pierwszy kontakt miał w szkółce Legia-Bart Bartoszyce. — Zobaczymy, co czas przyniesie — mówią rodzice chłopca.

  czytaj dalej
 • Nowi Stypendyści w Hiszpanii

  W minionym tygodniu wróciło z Madrytu dwóch przyszłych Stypendystów Polish Soccer Skills. Zawodnicy poza treningami z drużyną Las Rozas, wizytacją rodzin i szkoły oraz zwiedzaniem Madrytu mieli okazję m.in. obejrzeć mecz Realu Madryt, zwiedzić stadion Vincente Calderon oraz wziąć udział w treningu Kadry Królewskiej Madryckiej Federacji Piłki Nożnej.

  czytaj dalej
 • Stypendium w Anglii

  Zdobyte doświadczenie przy prowadzeniu projektu Stypendium w Hiszpanii, pozwala nam wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i uruchomić nowy projekt - Stypendium w Anglii. W kraju, który podobnie jak Hiszpania, słynie z najlepszych klubów piłkarskich, jednej z najmocniejszych lig światowych i spójnego systemu szkolenia zarówno piłkarskiego jak i naukowego.

  czytaj dalej
 • Nowi Stypendyści w Hiszpanii

  Zawodnicy, którzy chcą przez co najmniej rok mieszkać, uczyć się i grać w piłkę w Hiszpanii, wcześniej wyjeżdżają na tygodniowy pobyt w docelowym miejscu, aby poznać warunki, w jakich będą żyć od września.

  czytaj dalej